Golden Hour

Sevil Dolmacı Gallery I Ruins Yalıkavak

Sevil Dolmacı Gallery I Ruins Yalıkavak

SEVİL DOLMACI GALLERY DÜNYANIN ÖNDE GELEN SANATÇILARININ ESERLERİNDEN OLUŞAN ‘GOLDEN HOUR’ SERGİSİ İLE BODRUM RUINS HOTEL’DE

Sevil Dolmacı Gallery, Bodrum’da, Tilkicik koyunda konumlanan Ruins Hotel ile lüks deneyime sanatın da eşlik ettiği özel bir projeye imza at. Dünya çapında tanınmış Türk ve uluslararası çağdaş sanatçıların heykel ve resimlerinden oluşan dikkat çekici seçki, 16 Temmuz’da, Ruins Hotel’in sofistike atmosferinde sanatseverlerle buluşuyor.‘Golden Hour’ sergisi 15 Eylül’e kadar sanat tutkunlarıyla buluşmaya devam edecek.    

Sevil Dolmacı Gallery, tarihi dokuları çağdaş sanatla bir araya getiren çarpıcı iş birliklerine bir yenisini daha ekleyerek, Ruins Hotel ile özel bir sergiyi hayata geçiriyor.

Işık ve zaman etkileşiminin en çarpıcı olduğu yaz aylarında, sanat eserleri, yaşam alanlarında mücevher gibi parlayarak ön plana çıkıyor. Golden Hour sergisi Ruins Hotel’in zarafet ve lüksü buluşturan atmosferinde, yabancı ve Türk çağdaş sanatçılardan oluşan bir seçki ile sanat tutkunlarını Bodrum’da eşsiz bir deneyime davet ediyor. Sevil Dolmacı Gallery’ninyakın zamanda çalışmaya başladığı Jeppe Hein heykellerinden, Meksikalı sanatçı Bosco Sodiresimlerine, Haluk Akakçe işlerinden, Ekrem Yalçındağ resimlerine dek çarpıcı eserler izleyenlerle buluşuyor.

Golden Hour izleyicilere renkli ve eğlenceli bir dünyanın kapılarını açıyor. Yaşam alanlarında yer alan dokuya organik olarak entegre edilmiş eserler, bazen renkli, bazen ilizyonist bir malzeme olan, izleyeni de içine alan ayna, paslanmaz çelik üç boyutlu işlerle hem eğlenceli hem de bugüne dair gerçekliklerle yüzleşmeye aracılık ediyor. Bugüne dair gerçekler bireylerin kendi gerçeklikleri ve değişen ruh halleri… Otel ile bütünleşen söz konusu eserler, mekânın ruhuna eşlik ederek, insanı rahatlatan ve bir çeşit huzur veren auraya sahip işlerden oluşuyor. Jeppe Hein’in ürettiği renkli balonlar, Bosco Sodi’nin sergiye adını veren Kırmızı Gün Batımı adlı eseri, Haluk Akakçe’nin etkileyici Mr. Nobody eseri, Ozan Oganer’in Ayna Ayna Söyle Bana işi serginin en dikkat çekici eserleri arasında. Aynı zamanda Tony Cragg Spring heykeli, Rafael Gomez Barros kaşıklardan oluşan enstelasyonu, Robert İndiana Hope eserleri, Ekrem Yalçındağ’dan İzlenimler, Ahmet Oran’ın Gün Batımı serginin öne çıkanları arasında yer alıyor.

Sevil Dolmacı Gallery, Golden Hour isimli sergisi ile 16 Temmuz-15 Eylül günleri arasında Ruins Hotel’de izleyenleri sanatın da eşlik ettiği eşsiz bir deneyime bekliyor.

GEÇMİŞ FUARLAR

GEÇMİŞ FUARLAR