VİZYON | MİSYON

HAKKINDA / VIZYON | MISYON

HAKKINDA

Sevil Dolmacı Sanat Danışmanlığı

Son yıllarda sanata olan ilginin artmasıyla birlikte sanat profesyonellerine duyulan ihtiyaç da paralel olarak artmıştır. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak Sevil Dolmacı Sanat Danışmanlığı, çağdaş sanatla ilgili tüm sorunlara çözüm ortağı olarak 2015 yılında kuruldu. Bugün otuz kişilik uzman ekibiyle Türkiye’nin ilk sanat danışmanlığı şirketi olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Sanat Danışmanlığı şirketine ek olarak, galeri binası olarak “Villa İpranosyan “ın eklenmesiyle 2020 yılında Sevil Dolmacı Sanat Galerisi kuruldu. Küratörlüğünü Dr. Kathy Battista’nın üstlendiği galeri, Türk sanatçıların yanı sıra uluslararası sanatçı profiliyle de öne çıkıyor. Sanatçı profilinin oluşturulmasında destekleyici bir altyapı sağlayan Art Residency programı, “Beyaz Ev” olarak adlandırılan tarihi Rum binasında sanatçıların konaklaması ve üretim yapması için düzenlendi.

Sevil Dolmacı Danışmanlık Şirketi olarak 2015 yılında kurulan yapı, galeri ve rezidans programları ile büyüyen bir sanat kurumu olarak faaliyetlerini sürdürmekte ve uluslararası düzeyde hizmet vermektedir.

VİZYON | MİSYON

Son yıllarda sanata olan ilginin artması ve varoluşun sanatla yarışması kurumsal yapılanma ihtiyacını doğurmuştur. Bu gereklilik, 2015 yılında kurulan ve birçok nitelikli projeye imza atan SEVİL DOLMACI Proje ve Sanat Yatırım Danışmanlığı’nın iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde anonim şirket olarak kurulmasını sağladı.

Alanında deneyimli, yurt dışında çalışmış ve eğitim almış, Avrupa ve Amerika’da seçkin sanat kurumlarında görev yapmış sanat profesyonellerini bünyesinde barındıran SEVİL DOLMACI Proje ve Sanat Yatırım Danışmanlığı, uluslararası sanat piyasasının önemli aktör ve kurumlarıyla kurduğu ilişkiler ve sanat danışmanlığı alanındaki geniş vizyonu sayesinde alanında yeni ve trendleri takip eden profesyonel bir bakış açısına sahiptir.

SEVİL DOLMACI Proje ve Sanat Yatırım Danışmanlığı, hizmet alanı olarak kurumsal koleksiyonlara ve müzelere odaklanmaktadır. Türkiye’de müze sayısının yakın zamanda artacağı ve koleksiyonların kurumsallaşacağı öngörüsüyle oluşturduğu kapsamlı hizmet kategorisi ve uluslararası ekibiyle deneyimlerini paylaşarak faaliyet gösteriyor.