Sevil Dolmacı Sanat Galerisi, 19-22 Eylül tarihleri arasında 17.’si düzenlenen Contemporary Istanbul’da Türkiye’den ve dünyadan önemli sanatçıların eserlerini bir araya getiriyor. T8-03 numaralı stantta, eserleri dünyanın önemli müze ve galerilerinde yer alan Cody Choi, Bosco Sodi, Robert Janitz gibi isimlerin yanı sıra Haluk Akakçe, Ergin Çavuşoğlu, Nejat Satı, Ali İbrahim Öcal, Evren Sungur, Bahadır Çolak, Ozan Oganer ve Şahin Demir gibi Türk çağdaş sanatçıların eserlerini de görmek mümkün olacak.

Contemporary Istanbul’un 17. edisyonunda Sevil Dolmacı Gallery’den iki sanatçının eserleri fuarın kamusal alanlarında sergilenecek. Bunlardan ilki Bosco Sodi’nin kilden yapılmış ve altınla kaplanmış heykelidir. Diğeri ise Ergin Çavuşoğlu’nun ilk kez izleyiciyle buluşacak olan “Akıntıya Kapılanların Akıntıya Yolculuğu” başlıklı enstalasyonu olacak.

Ganalı Felix Kwesi Awotwi’nin iplikle ürettiği eserleri ilk kez İstanbullu izleyicilerle buluşacak. Ekrem Yalçındağ’ın merakla beklenen yeni serisinden büyük ölçekli tuval çalışması ilk kez fuarda sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Şu anki yerleşik Amerikalı sanatçımız Eric Shaw, İstanbul’da yaptığı yepyeni resimleriyle katılıyor. Mayıs 2022’de galerimizde ilk kişisel sergisini açan Reuven Israel’in heykelleri T8-03 numaralı stantta sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Amerikalı ünlü sanatçı Ross Bleckner’ın eserleri, galerinin Beşiktaş’taki mekânında düzenlenen “Angels in Your Head” adlı kişisel sergisine paralel olarak ilk kez fuarda sergilenecek.