Alice in Wonderland

MESA VE SEVİL DOLMACI İŞBİRLİĞİ İLE BODRUM’DA YENİ BİR GALERİ -SEVİL DOLMACI SANAT GALERİSİ

Sevil Dolmacı Sanat Galerisi, bu yaz Bodrum MESA yerleşkesi içinde yer alan açık hava heykel parkı ve Naru Restoran’a komşu galeri alanıyla sanatseverleri selamlayacak. Bodrum MESA, Bodrum’un en güzel yerlerinden biri olan Demirbükü Koyu’nda yer almaktadır.

Galeri tarafından temsil edilen heykeltıraşlar MESA için özel olarak büyük ölçekli eserler üretti. Ozan Oganer, Bahadır Çolak, Kadriye İnal, Yasin Uysallar ve Gözde Can Köroğlu, Alice Harikalar Diyarında teması çerçevesinde mekâna özgü heykellerini açık hava heykel parkında sergileyecek.

Borusan Contemporary’nin Türkiye koleksiyonunda yer alan Alman sanatçı Ruby Anemic’in neon işleri, Reuven Israel’in el yapımı ahşap heykelleri, Andy Warhol’un Sunday B. Morning (after) serisi, İngiliz sanatçı David Shrigley’in kağıt üzerine çalışmaları, Haluk Akakçe’nin son dönem işleri, Leila Babirye’nin toplumsal cinsiyet temalı eserleri, Amerikalı ressam Theodore Boyer’in natürmortları, Ganalı sanatçı Felix Kwesi Awotwi’nin portreleri ve yakın zamanda Maison Valentino için özel bir çalışma üreten Sara Ludy’nin video yerleştirmeleri galerinin bu yaz Bodrum’da sergileyeceği uluslararası seçkisi arasında yer alacak.

Sevil Dolmacı Sanat Galerisi, İstanbul’daki Villa İpranosyan ve St. Regis Nişantaşı’nın yanı sıra 2022 yazı boyunca Bodrum Mesa’da iki haftada bir pop-up sergiler sunacak.

01.06.2022 - 01.09.2022