GALERİ / SERGİLER

SERGİLER

Ali Cihan Kayalıoğlu

DİYALOG

29.06.2022 – 23.07.2022

DIALOGUE

Sevil Dolmacı Art Gallery, 29 Haziran-23 Temmuz tarihleri arasında seramik sanatçısı Ali Cihan Kayalıoğlu’nun “Diyalog” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Seramik sanatında alışıldık formların dışında heykeller üreten Kayalıoğlu, kil ve epoksi kullanarak iki zıt malzemeyi biraraya getiriyor.

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunu olan Ali Cihan Kayalıoğlu, seramiğin doku ve biçim olarak sunduğu şekillendirme özgürlüğünü kullanarak duygusal aktarımını gerçeküstü bir dille yapıyor. Seramik malzemesinin durağan görüntüsünü, epoksi malzemesinin akışkan ve canlı görüntüsüyle birlikte kullanarak, iki zıt kavramı aynı anda sergilemeyi başaran sanatçı, eserlerinde insan diyaloglarının dinamik yapısını gözler önüne seriyor.

Read more

İnsanın gündelik hareketlerini, duygularını, mimik ve jestlerini kendine has bir yorumla aktaran Ali Cihan Kayalıoğlu’nun eserleri, mekânın içerisinde kendi alanlarını arayan diyalogları parçalı figür düzenlemeleriyle aktarıyor. Sanatçı, seramiğin doğal yapısının elle şekillendirmeye gösterdiği uyumun, seramikle bütünleşmesinin en büyük sebeplerinden biri olduğuna inanıyor. Elle şekillendirmenin yanında, seramikle entegre edilebilen üç boyutlu tasarım ve şekillendirme teknolojilerinden de faydalanan sanatçı, metal, ahşap ve epoksi gibi farklı malzemeleri de çalışmalarına dahil ediyor.

İnsanların kendi yarattıkları sınırlarını ve yine kendi kendilerine yarattıkları çerçevelerinin içinde sıkışmışlıklarını kendi yorumuyla anlatmaya çalışan seramik sanatçısı Ali Cihan Kayalıoğlu’nun ikinci kişisel sergisi “Diyalog”, 29 Haziran -23 Temmuz tarihleri arasında Sevil Dolmacı Art Gallery’de görülebilir.

Ali Cihan Kayalıoğlu hakkında bilgi için tıklayınız

GÜNCEL

GEÇMİŞ SERGİLER