GALERİ / SERGİLER

SERGİLER

Michael John Kelly

Now What

16.12.2022 – 20.01.2023

Now What

Sevil Dolmacı Art Gallery, Amerikalı sanatçı Michael John Kelly’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “NOW WHAT”a ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyor. Soyut eserleri ile tanınan sanatçı, tuval üzerine yağlı boya, kolaj ve ayna gibi farklı medyumlarda, İstanbul’da ürettiği eserleri 16 Aralık 2022-20 Ocak 2023 tarihleri arasında Türk sanatseverlerle bir araya getiriyor.

Amerika’nın prestijli üniversitelerinden olan UCLA’dan 2013 yılında Master’s derecesini alan Kelly, 20. yüzyılın ortalarında ortaya çıkan soyut dışavurumcu sanatçılardan ve bilimkurgudan etkilenerek, günümüzün “gürültülü” ve “kaotik” dünyasını eserlerine yansıtıyor. Sanatçı, eserlerini “anime, video oyunları ve Willem de Kooning’in harmanlandığı post-punk bir ses duvarı” olarak tanımlıyor.

En son Gavlak Galeri tarafından temsil edilen sanatçı Michael John Kelly, kariyerinin başlarında doğduğu eyalet Utah’ta ve daha sonra yaşadığı şehir Los Angeles, Berlin, Miami, Basel ve New York’ta birçok galeri ve müzede kişisel ve grup sergisine katıldı. Bir süredir Beşiktaş’ta konumlanan Sevil Dolmacı Art Residency’de ürettiği işlerinde geçmiş kişisel deneyimlerinin yanı sıra İstanbul’da yaşadığı deneyimleri bir araya getirerek 20 eserlik bir seçki hazırladı.

Kelly’nin “NOW WHAT” isimli sergisini izlemek isteyenler adımlarını, Beşiktaş Abbasağa’da konumlanan Sevil Dolmacı Art Gallery’nin mücevheri andıran mekânı Villa İpranosyan’a yönlendirebilir.

Michael John Kelly hakkında bilgi için tıklayınız

GEÇMİŞ SERGİLER