GALERİ / SERGİLER

SERGİLER

Pınar Yeşilada

The Cage

24.02.2022 – 15.03.2022

The Cage

Sevil Dolmacı Art Gallery, Fransa-Türkiye arasında yaşayan ve üretimlerini gerçekleştiren sanatçı Pınar Yeşilada’nın “The Cage” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Beden ve biyo-iktidar üzerine kurulu günümüz kültür politikalarına eleştirel bir gözle yaklaşan sanatçının fotoğraf ve heykellerden oluşan sergisi, 24 Şubat – 15 Mart tarihleri arasında Villa İpranosyan’ın ikinci katında sanatseverle buluşuyor.

1973 yılında İstanbul’da doğan Pınar Yeşilada, 1992 – 1996 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitim gördü.1996 yılından itibaren Türkiye ve Avrupa’da çeşitli kişisel ve karma sergiler gerçekleştiren Yeşilada, bronz ve reçine malzemesi üzerine yoğunlaşıyor.

Pınar Yeşilada; Foucault’nun biyo-iktidar kavramını, feminist ve queer bir perspektiften, beden ve benlik üzerine ‘şimdi’nin yorumunu katarak üretim yapıyor. Doğanın artık ‘uzakta’ olması ve giderek uzaklaşan kaybedilen bir ‘yok – yer’ haline gelmesini temel alan sanatçı, ‘huzursuz kimlik’ tamlaması üzerinden eserlerini kurguluyor.

Pınar Yeşilada hakkında bilgi için tıklayınız

GEÇMİŞ SERGİLER